Fotovoltaické elektrárny pro samosprávy Pro obce a města

Pořídit si fotovoltaickou elektrárnu je ideální způsob, jakým můžete výrazně snížit náklady za elektrickou energii, stát se energeticky nezávislými na distributorech elektrické energie a jít ostatním městům, obcím a domácnostech v nich příkladem. Ušetřené peníze můžete využít například na další rozvoj obce či města.

Výhody fotovoltaické elektrárny pro obce a města

  • Snížení nákladů na energie
  • Podpora udržitelnosti a ekologie
  • Nezávislost na dodavatelích energie
  • Možnost získání dotačního titulu

Na co můžete energii z fotovoltaiky v obci či městě využít?

Energii z fotovoltaiky v obci či městě můžete využít na:

  • Osvětlení ve školách, domovech seniorů, nemocnicích, na radnicích, hasičských zbrojnicích a jiných budovách
  • Nabíjecí stanice pro elektrovozidla
  • Podporu dalších obnovitelných zdrojů (solární vodní ohřívače či tepelná čerpadla)

Ušetřete, vylepšete si ekologickou tvář a inspirujte ostatní

Fotovoltaické elektrárny přináší hned několik výhod. Díky energii z FVE ušetříte mnoho peněz a navíc je udržitelná. Při jejím využití nevznikají žádné znečišťující látky ani skleníkové plyny. Státní instituce využívající energii z fotovoltaické elektrárny tak přispívají k ochraně životního prostředí, což může inspirovat ostatní ke stejně udržitelnému přístupu, nebo přilákat nové obyvatele, podnikatele a investory. Staňte se pro ostatní ekologickým příkladem.

Naše služby jsou na klíč

Fotovoltaické elektrárny instalujeme na veřejné budovy na klíč vašim potřebám, od návrhu, projekce, dodávky a instalace fotovoltaické elektrárny až po pravidelnou údržbu a servis fotovoltaické elektrárny. Součástí našich služeb je také zákaznická podpora. Vyřízení žádosti o dotace je složitější proces, ale s námi se ho obávat nemusíte. Pomůžeme vám s vyřízením celkové administrativy spojené s žádostí o dotaci, na jejíž uplatnění máte nárok. To vše na klíč. 

Zažádejte si o výraznou dotaci v rámci programu RES+

Chci pomoci s dotací

Pro koho je určen program RES+ č. 3/2024?

O dotace ve výši až 75 % z celkových výdajů projektu v programu RES+ č. 3/2024 mohou žádat obce s maximálním počtem obyvatel do 3000. Tato dotace podporuje v malých obcích instalaci fotovoltaických elektráren na veřejných budovách a na dalších infrastrukturách ve vlastnictví obcí. Podpora se poté vztahuje i na rekonstrukci střech, kam budou fotovoltaické panely umístěny a na modernizaci související elektroinstalace. 

Pro koho je určen program RES+ č. 4/2024?

O dotace ve výši 40-60 % z celkových výdajů projektu v programu RES+ č. 4/2024 mohou žádat kraje, obce, samosprávy, církve a jimi zřizované příspěvkové organizace, právnické osoby a společnosti, včetně sdružených projektů s počtem obyvatel nad 3000. Tato dotace podporuje instalaci fotovoltaických elektráren na veřejných budovách a na dalších infrastrukturách ve vlastnictví výše uvedených státních institucí. 

Máte zájem o FVE pro váš objekt?

Neváhejte nás v případě zájmu kontaktovat. Domluvíme společně nezávaznou schůzku u dobré kávy a probereme Vaše potřeby a přání.

Kontaktujte nás