Fotovoltaické elektrárny pro firmy snížení nákladů a ohled na ekologii

Fotovoltaika jako taková přináší firmám řadu výhod. Nejen, že značně snížíte náklady na energie, ale šetříte i životní prostředí. Uvažujete-li o instalaci panelů na střechu vaší firmy či na pozemek, rádi vám pomůžeme. Začněte i vy využívat energii ze slunce efektivním způsobem.

Proč se rozhodnout pro fotovoltaickou elektrárnu?

Solární elektrárny pro firmy patří mezi nejlepší investice vůbec. S fotovoltaikou dokážete ušetřit až 75 % nákladů na energie, což se v dnešní době vyplatí. Stanete se tak méně závislými na nestálých cenách dodavatelů energií. Přebytečnou energii můžete poté využít například na ohřev vody nebo ji prodat, čímž se vám zajistí návratnost investice. Navíc nyní je možné využít dotací od státu.

Zažádejte si o dotace

Stát umožňuje firmám všech velikostí zažádat o dotace v rozmezí 7-9 tisíc Kč na 1 kWp výkonu FVE, tedy cca 35-45 % z ceny. Zažádat půjde od výkonu 50 kWp do 5000 kWp (5 MWp). Jedná se tedy o skvělou možnost, jak za fotovoltaiku ušetřit. Dalším důvodem, proč si pořídit solární elektrárnu pro firmy je image. V dnešní době se mnoho firem zajímá o ochranu životního prostředí. Pořízením fotovoltaiky ukazujete, že vám na naší planetě záleží. Fotovoltaické systémy navíc nevyžadují složitou údržbu a mají dlouhou životnost.

Proč právě METALO Solar?

Zastřešujeme komplexní dodávky fotovoltaiky a máme bohaté zkušenosti s celým procesem realizace. Náš tým kvalifikovaných pracovníků a skvělých projektantů dělá vše proto, abyste mohli sluneční energii ze solárních panelů začít využívat co možná nejdříve, tedy do pouhých 3 měsíců od schválení dotace. Kromě jiného používáme jen ty nejkvalitnější komponenty a poskytujeme nadstandardní služby. Protože nám záleží na vaší spokojenosti.

Jaká nabízíme řešení?

Nabízíme čtyři typy fotovoltaických elektráren pro firmy k instalaci. Liší se od sebe nejen svým výkonem, ale také administrační zátěží. 

K dispozici jsou fotovoltaické elektrárny pro firmy:

  1. MENŠÍ, s nižší energetickou náročností - do 50 kWp výkonu s/bez baterie, bez stavebního povolení (není vyžadováno) a bez dotace (dodávka měsíců)
  2. STŘEDNÍ, se značnou energetickou náročností - nad 50 kWp výkonu s/bez baterie, se stavebním povolením a bez vyřízení dotace (dodávka cca 6 - 8 měsíců vš. stavebního povolení )
  3. VELKÉ - nad 100 kWp výkonu s/bez baterie se stavebním povolením, včetně dodávky dispečerského řízení (dodávka 6-8 měsíců vč. stavebního povolení)

V případě zájmu o čerpání dotací z nově vytvořeného dotačního titulu k některé z výše uvedených fotovoltaických elektráren vás rádi propojíme s naší partnerskou dotační agenturou, která vám pomůže vyřídit vše nezbytné. S ostatními administračními úkony jako je vyřízení stavebního povolení, včetně projektové části vám pomůže náš odborný tým.

Zajímá-li vás, kolik solárních panelů bude při výše uvedených údajích o výkonu potřeba instalovat, uvádíme definici, že na 1 kWp jsou potřeba 2 solární panely. Záruka na výkon panelů je 25 let.

Orientační cena FVE pro firmy

Zajímá vás, jaká je orientační cena za 1 kWp bez baterie?

Včetně všech konstrukcí fotovoltaiky, přípomocí a nezbytné administrace se cena pohybuje okolo 20-25 000 Kč bez DPH. Pokud byste rádi věděli přibližný cenový odhad již nyní, vytvořte si nezávaznou poptávku nebo nám zavolejte na tel.: +420 777 292 304. Konkrétní cenovou nabídku vám rádi zhotovíme po návštěvě našeho technika a zhodnocení lokálních podmínek.

Zacházejte s životním prostředím šetrně i Vy

S FVE to jde

Ekonomické a udržitelné zacházení s energií není pouhou vizí, ale nezbytností pro celkový rozvoj společnosti. Věříme, že tato cesta začíná na individuální úrovni. Investujte do budoucna a rozhodněte se chovat se k životnímu prostředí šetrně - s fotovoltaickou elektrárnou.

Kontaktujte nás